close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 6 kwietnia 2017

  Komisja Europejska i Europa Nostra ogłosiły dziś tegorocznych zwycięzców Nagrody Unii Europejskiej dla Dziedzictwa Kulturowego / Europa Nostra 2017, najwyższego wyróżnienia w zakresie ochrony dziedzictwa kulturowego w Europie.

  Pierwszy raz w historii w kategorii "Edukacja, szkolenia i podnoszenie świadomości" nagroda Europa Nostra została przyznana polskiej instytucji – Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie – za realizację programu edukacyjnego "Żydowskie dziedzictwo kulturowe".

   

  Muzeum, pragnąc edukować i chronić pamięć o społeczności żydowskiej, (…) stworzyło bezpieczną przystań, w której kwitnie dialog międzykulturowy – opiniowało polską kandydaturę Jury Nagrody.

   

  Nagrodą za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ochrony, badań, aktywnej działalności, edukacji, szkoleń i podnoszenia świadomości dotyczącej dziedzictwa kulturowego uhonorowano 29 laureatów z 18 państw. Składające się z niezależnych ekspertów jury przeanalizowało w sumie 202 aplikacje, złożone przez organizacje i instytucje kultury z 39 krajów z całej Europy.

   

  Źródło: MHŻP POLIN

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: