close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 28 marca 2017

  „Państwa poparcie dla naszych aspiracji przechowujemy we wdzięcznej pamięci” – napisał Prezydent RP do uczestników gali, która odbyła się 27 marca z okazji otwarcia warszawskiego biura American Jewish Committee Central Europe.

  W uroczystości, która miała miejsce w poniedziałek w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, w imieniu prezydenta Andrzeja Dudy uczestniczył Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

   

  Minister Kolarski odczytał list Prezydenta RP. Prezydent Andrzej Duda podkreślił w nim wsparcie, jakie Polska uzyskała ze strony American Jewish Committee w okresie ubiegania się przez nasz kraj o członkostwo w NATO: „Dostrzegam głęboką symbolikę w fakcie, że dzisiejsza uroczystość zbiega się w czasie z początkiem obecności sił NATO w naszym kraju. W okresie, kiedy Polska – odzyskawszy suwerenność po upadku systemu komunistycznego – zabiegała o przyjęcie do Organizacji Paktu Północnoatlantyckiego, to w American Jewish Committee znaleźliśmy cennego sprzymierzeńca. Państwa poparcie dla naszych aspiracji przechowujemy we wdzięcznej pamięci” – napisał Prezydent RP.

   

  Biuro AJC, którego działalność została zainaugurowana 27 marca, swoim zasięgiem obejmie Polskę, Czechy, Estonię, Węgry, Litwę, Łotwę i Słowację. Następnego dnia prezydent Andrzej Duda przyjął delegację AJC w Pałacu Prezydenckim.

   

  Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

  dwnld1521238781
  dwnld1884234986
  dwnld81369221

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: