close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 19 lipca 2017

  W środę 19 lipca premier Beata Szydło wzięła udział w spotkaniu premierów państw Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie oraz uczestniczyła w rozmowach szefów rządów Węgier, Czech, Słowacji z premierem Izraela Beniaminem Netanjahu.

  Rozmowy z Benjaminem Netanjahu  zdominowały dwie kwestie:  bezpieczeństwo i rozwój. „To jest najważniejsze dla naszych obywateli, dla rozwoju naszego regionu, dla naszych państw. Trudno nie rozmawiać teraz o najpoważniejszym kryzysie czyli kryzysie migracyjnym” – oświadczyła premier.

   

  Jak dodała, rozmowy z premierem Izraela dotyczyły także możliwości i podejmowania wspólnych działań w walce z terroryzmem, a także kwestii rozwoju. „Rozmawialiśmy na temat współpracy na bazie wzajemnych doświadczeń, współpracy firm, również wymiany i szkolenia młodzieży jeśli chodzi o nowoczesne technologie, o wsparcie naszych przedsiębiorców, mówiliśmy o możliwościach połączenia gospodarki, nauki” - mówiła.

   

  W opinii premier to było bardzo owocne spotkanie i rozmowy. „Chcemy żeby ta współpraca nadal się rozwijała i przystępujemy już teraz do przełożenia na język konkretów tych dzisiejszych ustaleń” – zaznaczyła.

   

  Źródło: KPRM

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: