close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • AKTUALNOŚCI

 • 2 sierpnia 2018

  Podczas specjalnej audiencji w Rezydencji Prezydenta ambasador Marek Magierowski przekazał głowie izraelskiego państwa oryginały listów wystosowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę.

  Podczas rozmowy z prezydentem Reuvenem Rivlinem ambasador Marek Magierowski wyraził przekonanie, że Polska i Izrael rozpoczną nowy rozdział w relacjach dwustronnych pomimo rozbieżności w niektórych kwestiach. W swoim przemówieniu szef polskiej placówki w Tel Awiwie zwrócił uwagę na stabilnie rozwijającą się współpracę gospodarczą między oboma krajami oraz niezwykle dynamiczny w ostatnich latach wzrost ruchu turystycznego z Izraela do Polski.


  Zgodnie z tradycją ceremonii towarzyszyła uroczysta oprawa protokolarna, obejmująca m.in. odegranie hymnów narodowych Polski i Izraela.


  Listy uwierzytelniające potwierdzają mianowanie dyplomaty na stanowisko ambasadora, jednak misja dyplomatyczna rozpoczyna się już w momencie przekazania kopii listów w protokole dyplomatycznym niedługo po przyjeździe do kraju urzędowania.


  Ambasador Magierowski pełni swoją funkcję od 25 czerwca. Przed objęciem placówki w Tel Awiwie był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych odpowiedzialnym m.in. za politykę bliskowschodnią, amerykańską i dyplomację ekonomiczną. W latach 2015-2017 był zatrudniony w Kancelarii Prezydenta RP – najpierw jako ekspert ds. dyplomacji publicznej, następnie dyrektor Biura Prasowego. Przez ponad 20 lat pracował jako reporter, redaktor i publicysta, pełniąc m.in. funkcję zastępcy redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita".

   

  1
  2
  3
  4
  5
  6
  7

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: